25.10.2010

Борис Миколайович Чижов наказом Мінсім’їмолодьспорту №198 від 22.09.2010 року призначений виконуючим обов’язків головного тренера чоловічої національної збірної команди України з гандболу з 1 жовтня до 31 грудня 2010 року.

- Борисе Миколайовичу, найближчим часом на чоловічу національну збірну України чекають дуже важливі поєдинки відбіркого етапу Чемпіонату Європи 2012 року проти команд Польщі (28 жовтня) та Словенії (31 жовтня). Кого Ви викликали на цей підготовчий збір? 
- У рамках відбіркового етапу Чемпіонату Європи - 2012, який проходитиме у Сербії, команда збірної України потрапила в одну групу із поляками, словенцями та досить міцним горішком - португальцями. На збір запрошенні 19 гандболістів: 6 – легіонерів та 13 гравців, які представляють команди національної першості. А це: Михайло Кривчіков, Євген Константінов, Олексій Ганчєв, Микола Стецюра, Геннадій Комок, Артем Звєздов, Сергій Бурка, Михайло Цап, Олександр Попов, Сергій Любченко "ЗТР" (Україна); Сергій Онуфрієнко "Динамо – Мінськ" (Білорусь); Олександр Педан, Олександр Шевельов "Зоря Каспія" (Росія); Вадим Бражник, Руслан Покотило, Валентин Анісімов "Будівельник" (Україна); Артем Вишневський, Владислав Остроушко, "Університет Нєва" (Росія); Євгеній Жук "Мотор-ЗНТУ-ЗАБ" (Україна); Віталій Нат «Віва Кельце» (Польща). Ці перелічені гравці упродовж трьох років викликаються на матчі збірної. Хтось більше, хтось менше грав. Але, у них вже є досвід міжнародних матчів.

- Кого Ви залучили до свого тренерського штабу? 
- До тренерського складу я включив тренера «ЗТР» Олександра Сокола, залишився колишній тренер воротарів Михайло Іщенко, а також допомагатиме нам лікар Олександр Фурманець. Гадаю, що кожен з них має неймовірне бажання своїм професіоналізмом допомогти мені гідно підготувати наших збірників до відповідальних поєдинків.


- Як буде проходити підготовка до першого матчу з поляками? 
- Підготовка до двох стартових матчів із збірними Польщі та Словенії у нас починається з 22 жовтня на олімпійській базі у Конча-Заспі і триватиме до 26 жовтня включно. Програма – відновлення командних зв’язків. Головне, щоб гравці увійшли у ритм гри збірної команди. Із розмов з гравцями, можу сказати, у хлопців відчувається велике бажання показати гідний гандбол.

- Чи визначилися Ви з остаточним складом із 16 гандболістів, які поїдуть у Польщу? 
- Поки чітко визначеного списку з 16 прізвищ, які стовідсотково поїдуть до Польщі у нас немає. І поясню чому: по-перше, треба перевірити, у якому фізичному стані перебуває кожен гравець; по-друге, трапляються форс-мажорні ситуації вже під час підготовчого етапу і прикра травма ставить хрест на участі того чи іншого гравця у офіційному матчі. Звісно, остаточний список формується в останній день, коли на підґрунті проведеного збору ми визначимо гравців, які поїдуть на перший відбірковий поєдинок. Наголошую, що тільки 16 гандболістів поїдуть до Польщі. Всі прекрасно розуміють, що деякі з них залишаться вдома. Тому вони налаштовані дуже серйозно перед підготовчим збором. Я думаю, що кожний під час збору покаже свої найкращі якості.

- Основний кістяк збірної складають гравці запорізького клубу «ЗТР». Останнім часом більшість фахівців відзначають той факт, що команда не демонструє збалансованої гри. Чи підтримуєте Ви таку думку? Якщо так, як плануєте вирішити цю проблему? 
- Дійсно 10 гравців команди «ЗТР» викликані до лав національної збірної. Я не можу чітко сказати, чому флагман українського гандболу поки не демонструє збалансованої гри. Можливо, це пов’язано з тим, що у новий сезон чемпіон країни вступав без свого головного тренера Олександра Рєзанова. А додати до цього ще й той факт, що команда веде боротьбу як на внутрішній арені, так і на міжнародній арені, то, можливо, це і зіграло злий жарт з нашим провідним клубом. «ЗТР» лише відрізками показує гру. Я слідкував за діями запорізької команди під час матчу з «Авіатором» та «Мотором» і хочу відзначити те, що чемпіон перший тайм зіграв вдало. А у другій половині зустрічі лише епізодично демонстрував командні взаємозв’язки. Я думаю, що під час збору ми зробимо все можливе, щоб привести гандболістів до оптимальних кондицій, а також, повторюсь, збалансувати гру.

-  Чи слідкуєте Ви за діями наших легіонерів?  
- Ви знаєте, що російські клуби є учасниками Ліги Чемпіонів. Так само, як і мінське «Динамо» та польська команда «Віва Кельце». Я дивився деякі поєдинки Ліги Чемпіонів: як «Університет-Нєва» (Санкт-Петербург), так і «Динамо» (Мінськ). Хлопці грають на своєму рівні. Постійно потрапляють до стартових складів своїх команд. І радує той факт, що і Онуфрієнко, і Остроушко відзначаються результативними іграми, забиваючи по п’ять і більше м’ячів. Я досить часто підтримую з’язок з наставником російської команди «Зоря – Каспія» Олександром Доннером, і він дуже схвально відгукується про гру наших земляків, двох Олександрів – Педана та Шевельова.

- Що Вам відомо про майбутніх наших суперників? 
- Збірні Польщі та Словенії – це дуже сильні команди, які упродовж багатьох років входять до найсильніших гандбольних держав. Якщо конкретно, то у мене є записи останніх матчів цих команд. Ми дуже ретельно вивчаємо гру своїх найближчих суперників, аналізуємо сильні та слабкі сторони.

- Які завдання стоять перед збірною у найближчих матчах? 
- Скажімо так, перед нами стоїть стратегічне завдання – потрапити до фінальної частини Євро-2012. Треба у кожному конкретному матчі досягати максимального результату, незважаючи на силу суперників.

- Відсутність товариських матчів позначиться на якості підготовки нашої команди? 
- Це постійна проблема збірної команди. Звісно, без товариських матчів дуже складно гідно підготувати хлопців до важливих стартів. Бо, коли маєш можливість проводити такі спаринги, ти реально оцінюєш рівень підготовки своєї команди. Після відбіркових матчів у нас планується виїзд на турнір, що пройде в грудні у Латвії. І хотілося б, окрім поїздки у Прибалтику, провести декілька товариських матчів перед зустріччю із португальцями.

- Чи вплине створення Української гандбольної ліги на результати чоловічої національної збірної України? 
- Створення Української гандбольної ліги, за моїм переконанням, – це крок вперед у розвитку національного гандболу. Це, передусім, професійний підхід в організації самих змагань, налагодження роботи суддівського корпусу. Гадаю, що і гравці вже відчувають зміни з моменту появи УГЛ.

- Чи покращились умови для збірної команди після того, як зайняв посаду президента Федерації гандболу України Валерій Третьяков? 
- З появою нових облич в керівництві Федерації гандболу України докорінно змінився підхід до організаційної частини підготовки чоловічої національної збірної України. Це я кажу з власного досвіду. Не буду висловлювати загальні думки, а скажу про конкретну допомогу надану збірній президентом Федерації гандболу України Валерієм Третьяковим. За його безпосередньою участю своєчасно було вирішено питання з додатковим харчуванням, екіпіруванням та придбанням необхідних медичних препаратів. Видно, що президент є не тільки добрим господарем Федерації, а й знається на проблемах національного гандболу. Відчувається, що ті задекларовані передвиборчі програмні положення президента ФГУ вже потроху починають втілюватися в життя. Якість відносин між ФГУ та Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту зазнала докорінних змін. Упевнений, що тісна співпраця двох структур сприятиме вирішенню поставленої мети – участь у фінальній частині Чемпіонату Європи 2012 року.

 

 

ФГУ