15.10.2021

Після минулорічної перемоги у Вищій Лізі цього сезону чоловічі «Карпати» дебютували в Суперлізі.

Старт можна назвати вдалим: у п`яти перших турах ужгородці мають дві перемоги - над «СКА-Львів» і «Портовиком», а також поразки від "ЦСКА-ШВСМ" і двох фаворитів - "Мотора" та "Одеси", йдеться на сайті Федерації гандболу України https://handball.net.ua/ukr/budemo-rozvivatisya-debyutuvavshi-v-superlizi-karpati-zdobuli-dvi-peremogi-u-chotiroh-matchah-ocinka-golovnogo-trenera/ Про виступи на новому рівні, зміни в складі та фінансове забезпечення клубу у коментарі прес-службі ФГУ розповів головний тренер «Карпат» Віталій Уманець.

 Про дебют в Суперлізі

«Ми звикаємо до нового рівня - до Суперліги. Перший рік для нас є пробним: адаптуємося, пробуємо свої сили, більшість суперників для нас невідомі. Будемо розвиватися і намагатися показувати більш високий клас».

 Про перемогу над «СКА-Львів»

«Звичайно, успішно зіграти проти «СКА-Львів» - це принципово, це ж Західне дербі. Зі Львовом ми зустрічаємося частіше, ніж з іншими, граємо товариські матчі, тому ми знаємо їх стиль, вони знають наш. Тут вже клас і майстерність гравців грає роль. Хто краще підготувався, хто краще налаштувався на саму гру і більш холоднокровно до неї поставився».

 Про перемогу над «Портовиком»

«Матч був дуже напружений, майже всю гру йшли м`яч в м`яч. А перемогли - характером, дотиснули, так би мовити».

Про поразку від «Одеси»

«Я сподівався на дещо кращий результат. Не так на перемогу, але на меншу різницю в голах. Але «Одеса» більш досвідчена команда, вони вже давно виступають в Суперлізі. Вони фізично сильніше, вище. І хлопці трошки перегоріли, бо грали вдома перед своїми вболівальниками. А коли схаменулися, вже було пізно».

 Про цілі

«Гравці у нас залилишись ті ж самі, стиль той самий. Тільки треба додавати швидкість, якісь нові тактичні схеми. Суперники - невідомі. Спочатку ми познайомимося з ними, а потім вже будемо додавати якось в нашій майстерності, щоб показати кращий результат. Цей рік пробний. Наше завдання - забратися якомога вище. Буде 4-е місце або 5-е - немає різниці, але потрібно спробувати, на що ми здатні і зрозуміти, який рівень у суперників. Ну а далі - будемо дивитися, підлаштовуватися, шукати варіанти для перемоги».

 Про зміни в складі в міжсезоння та новачків – Валієва та Іванова

«Ми дещо оновили склад. Деякі гравці завершили кар`єру через вік, травми або життєві ситуації. Трохи підсилилися: у нас є азербайджанський легіонер Салех Валієв. Він досить швидко адаптувався і колектив ним задоволений і як людиною, і гравцем. Він доросліше, досвідченіше, багато що може підказати, має більший авторитет, під час гри може скерувати команду на майданчику. З Румунії повернули ми нашого земляка - Артема Іванова. Також взяли кілька молодих гравців з Волині. Потроху розвиваємося».

 Про фінансове забезпечення команди

«Завжди хочеться кращого, але для існування вистачає. Держава допомагає, чим може».

Джерело: Федерація гандболу України