16.01.2020

На жаль, завершуємо виступ

Збірній України не вдалось вийти з групи на Євро-2020, повідомляє офіційний сайт Федерації гандболу України https://handball.net.ua/  В останньому турі нашій команді потрібно було перемогти Чехію з різницею у 2 голи. Українці впевнено почали, вели в рахунку (5:3, 7:5), виграли перший тайм (10:9). Проте проблеми із атакою, які були ще до перерви, стали ще більшими у другому таймі. Голи давалися з величезним трудом. Після 43-ї хвилини, коли рахунок був нічийним 14:14, чехи зробили ривок +3, далі вони вистояли, коли Україна спробувала відігратись, а наприкінці дотиснули нашу команду. В підсумку 23:19 – на короисть Чехії, яка в підсумку посіла 2-е місце і разом з переможцем групи Австрією вийшла у другий етап. Господарі турніру виграли всі три матчі. Північна Македонія (2 очки) – на третьому місці. Україна - четверта.

Повернення на Євро після перерви у 10 років не вийшло для нашої команди тріумфальним. Втім збірна України здобула важливий досвід, показала, що вміє боротися і точно стала сильнішою ніж була. В жодній з ігор українці не були легкою здобиччю для суперників.  Підсумки виступів у своїх коментарях підбили головний тренер Сергій Бебешко та капітан Захар Денисов.

Україна – Чехія 19:23 (10:9)

14 січня. Відень (Австрія). «Штадтхалле». 4097 глядачів

Україна: Комок (6 сейвів/ 25 кидків = 24 %), Терехов; Остроушко 3, Денисов 2, Буйненко 1, Дорощук 2, Ільченко 1, Жуков 2, Козакевич 4, Горіга 2, Акіменко 2, Тільте, Жук, Шевельов, Чичикало, Гурковський.

Чехія: Хрстка 1, Юрка 3, Горак 1, Кашпарек 1, Бабак 6, Ванко 2, Здрахала 3, Мубензем 4, Мойзис 1; Воротар - Галія (1 гол, 10 сейвів / 27 кидків = 37 %)

Семиметрові – 1/1

Штрафний час: 10 – 6

Відсоток реалізації кидків  48 % (19/40) – 57% (23/40)

Яскраві фото з матчу

Євро-2020. Група В. Турнірна таблиця. Після 2-х турів

1. Австрія – 6 очок ( різниця голів + 11)

Головний тренер збірної України Сергій Бебешко:

«Вітаю суперників з хорошою грою та виходим до наступного раунду. Хочу подякувати гравцям, які сьогодні билися і хотіли перемогти. Сьогодні наша команда була готова морально, фізично, але забракло знову ж таки реалізації, тому ми завершаємо наш виступ на чемпіонаті Європи. На мій погляд, для першого разу – непогано. Результат, який ми показали, можливо, когось не задовольняє  і все ж я дякую команді і дякую уболівальникам, які нас підтримували. Сподіваюсь ми не в останній раз на чемпіонаті Європи».

Капітан збірної України Захар Денисов:

«Вітаю збірну Чехію з виходом до наступного раунду та бажаю їм успіхів у подальших матчах. Що стосується самої гри, то ми знову зіштовхнулися з тими ж проблемами, що в двух попередніх матчах. Ми витримуємо темп, граємо 50 хвилин, але потім все перевертається і ми вже маємо наздоганяти суперників. Це все важко. Позначається брак досвіду, брак того, що ми давно тут не були. Скажімо так: ми сподіваємося, що для нас це тільки початок шляху. Дякую організаторам турніра за це свято, дякую команді та тренерському штабу за роботу. Вихід на чемпіонат Європи для нашої країни це також велика честь та велике свято».

15 січня на Євро-2020 завершиться попередній груповий раунд, а 16-го числа почнуться ігри головного раунду. Вже відомі всі комади Групи І головного раунду. Це Хорватія, Іспанія, Австрія, Чехія, Німеччина та Білорусь. До групи ІІ вже пробились Норвегія, Словенія, Швеція та Португалія. Ще два учасники визначаться 15-го січня.