18.03.2021

Склад збірної України суттєво оновився, проте це не впливає на завдання нашої команди у кваліфікації до чемпіонату світу-2021. Груповий турнір відбору пройде 19-21 березня у Люксембургу.

 Про підготовку команди на зборах у Броварах та формування її складу розповів головний тренер збірної України Борис Чижов, йдеться на сайті ФГУ.

Посилання на першоджерело та відео-варіант інтерв’ю: https://handball.net.ua/ukr/zbirna-ukrajini-gotuetsya-grati-u-vidbori-na-chempionat-svitu-komentar-golovnogo-trenera-borisa-chizhova/

Про завдання збірної України

 У нас у підгрупі – Словаччина, Люксембург та Ізраїль. Далі вийдуть дві найкращі команди. Зрозуміло: не може бути і мови, що ми не вийдемо до наступної стадії – ігор плей-офф, які пройдуть у квітні.

 Про збори національної команди

 Команда не збиралась більше року і це накладає відбиток. Дівчата налаштовані, ми відновлюємо фізичні кондиції, підтримуємо швидкісні якості та швидкісну витривалість, працюємо над тактикою. Дівчата працюють у повну силу і я за це їм дуже вдячний.

Про склад збірної

 Щодо складу,  то ми взяли 14 гравців з чемпіонату України і 7 легіонерів. Всі вони мають шанс потрапити до національної команди. Поки планується, що в основній сімці на лівому краю гратиме Влада Бельмас, ліва півсередня – Іра Компанієць, в центрі – Леся Смолінг, права півсередня – Наталія Савчин, права крайня – Наталія Воловник, в лінії – Іра Стельмах. 

Є ще Анна Дябло – найкращий бомбардир чемпіонату, добре грає Мар’яна Маркевич, яка була лідером у єврокубкових матчах «Галичанки», Світлана Аксьонова – одна з найкращих снайперів чемпіонату, Дар’я Каганець на лівому край, де у нас дефіцит гравців. Ці дівчата мають у найближчий час допомагати  збірній України. У воротах є більш досвідчена Єлизавета Воронько, чудово зіграла у Європейському Кубку і дуже допомогла «Галичанці» Марія Галичанка, Також викликані перспективні Вікторія Салтанюк та Анна Жомер.

Про кадрові втрати

 Багато гравців не приїхали на збори. Для цього є вагомі причини – травми. Юдіт Балог відновлюється після операції на хрестоподібних зв’язках. Левченко зазнала важкої травми гомілкостопу, Лілія Горільська потрохи грає, але на уколах і на повну силу вона грати не може. Іри Глібко немає за психологічними причинами. Ще одна важка втрати - відсутність Ольги Передерій. Ця травма у неї травма ще з 2019 року. Втім була домовленість, що Оля відіграє один матч, але її коліно і надалі запалюється, їй зроблять процедури, після яких 10 днів не можна робити навантаження. На жаль, її теж не буде. Дівчата хочуть зіграти, допомогти збірній, але так складається, що  цього разу їх не буде.

Ми також робили виклик на Яну Готру і на Мілану Шукаль. Їх клуб («Карпати») вислав офіційний лист до Федерації гандболу України про те, що вони проходять лікування та реабілітацію, також були висланні результати МРТ. Так, за клуб Готра виступає, але грати у повну силу вона зараз не може. Тому її в збірній поки немає. Тренерський штаб поки утримується від запрошення Віки Борщенко, але ми її ажніяк не говоримо, що її не може бути у збірній. Гадаю, у найближчий час, якщо все буде добре, ми її запросимо.

 

Сподіваюсь ми вийдемо в плей-офф, всі дівчата відновляться і повернуться у стрій збірної України.

1-й етап кваліфікації на ЧС-2021. Перша група (Люксембург). Учасники та розклад матчів

 Люксембург

Україна 

Словаччина

Ізраїль

 19 березня

18.00 Словаччина – Україна

20.30 Ізраїль – Люксембург

 20 березня

16.30 Словаччина – Ізраїль

19.00 Україна – Люксембург

 21 березня

16.30 Україна – Ізраїль

19.00 Люксембург – Словаччина

Текст та фото: сайт ФГУ