06.01.2020

Збірна України зіграла останній контрольний матч перед стартом чемпіонату Європи-2020.

Як повідомляє офіційний сайт Федерації гандболу України https://handball.net.ua/ наша команда в заключний день турніру Yellowcup швейцарському Вінтертурі зустрічалась зі збірною Тунісу.

 Українці грали без Артема Козакевича та Павла Гурковського, яким необхідно пару днів на відновлення після незначних ушкоджень. Крім цього весь матч на лаві запасних провів основний воротар Генадій Комок, лише наприкінці матчу на майданчик вийшов капітан Захар Денисов. Головний тренер Сергій Бебешко діяв згідно зі своїм планом – більше випробовувати гравців, які отримували не так багато часу в минулих матчах. Зокрема у воротах місце зайняв Антон Деревянкін, також в основі вийшли Євген Жук та Дмитро Горіга.

 По ходу гри Бебешко проводив заміни, аби награти й інших виконавців, натомість лише наприкінці матчу – у вирішальні хвилини – тренер виставив склад найбільш наближений до бойового – коли  одночасно на майданчику перебувають і Станіслав Жуков, і Владислав Остроушко, і Олександр Тільте. Українці прагнули перемогти і відчували, що це їм по силах. По ходу 2-го тайму наша команда виходила вперед, створювали великі проблеми захисту Тунісу своєю атакуючою схемою 7 на 6. Варто виділити реалізацію Дмитра Ільченка (5/5) та Євгена Жука (4/4), результативну гру Станіслава Жукова (6 голів). Проте найкращим снайпером нашої команди став Андрій Акіменко – 8 голів. І все ж витягнути гру не вдалось – третя і найбільш прикра поразка на турнірі (32:34).

Знову забракло реалізації (не забили три пенальті), знову зробили чимало втрат, подекуди захоплюючись бажанням миттєво втікти у відрив. Не так багато було воротарських сейвів, щоб дійсно наблизити команду до мети.

Зрештою у нас 4-те місце з чотирьох команд у турнірній таблиці. Проте, звісно, результат тут не головне. Більш важливо, що команда пройшла підготовку серйозним турніром і тепер, врахувавши всі проблемні моменти, має правильно підійти до Євро-2020 і показати там свій найкращий рівень.

 Переможцем Yellowcup, здобувши максимум очок, стала збірна Швейцарії, яка в останній день перемога Нідерланди (31:27). Туніс – другий, голландці на третьому місці.

Збірна України залишається у Вінтертурі і тренуватиметься тут до 8-го січня, а зранку 9-го числа здійснить переліт до Відня. Саме в столиці Австрії наші хлопці проведуть всі матчі групової стадії Євро-2020. Стартуємо 10 січня грою проти Північної Македонії.

 Україна - Туніс 32:34 (15:18)

5 січня. Вінтертур (Швейцарія). АХА Арена. 1150 глядачів

Україна: Комок (н.в.), Терехов, Деревянкін; Ільченко 5, Тільте 1, Буйненко 1, Акіменко 8, Жуков 6, Шевельов 2, Денисов 1, Горіга 3, Жук 4, Чичикало, Остроушко 1, Дорощук, Залевський.

Головний тренер – Сергій Бебешко. 

Семиметрові 6/6 – 2/5

Штрафний час: 4 – 6